Напишите вопросительные и отрицательные предложения. (+) He is a clever pupil (?) (-) (+) They go to school every day. (?) (-)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
? Is he clever pupil ? - He is not clever puple. ? Do they go to scool every day?  - They don't go to scool every day/
Гость
He isn't a clever pupil .Is he a clever pupil? Do they go to scool every day? They don't go to scool every day