Напишите пожалуйста 2 письма по английскому...1-ое письмо Request and 2-oe Appology!!!!

Напишите пожалуйста 2 письма по английскому...1-ое письмо Request and 2-oe Appology!!!!1-oe На тему: "Вы собрали футбольную команду,но у вас нет зала на тренировки,напишете письмо своему директору о просьбе предоставления вам зала." 180слов
2-ое на тему :"Вы поставщик товаров,вам пришла жалоба о том,что товары не прибыли.Напишете извинение за неудобства."
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) Dear Sirs, First of all we thank you for your letter received today. In reply to your letter I must inform that we have it for the first time. Please tell me the order number of your inquiry and we will settle this problem within 2 hours. We promise that the goods will be delivered to your door the soonest. We will do our best. We appology once again for these circumstances. With best regards, Mr. Jhon Smith Export manager