Напрям течії, режим річки, річкова система (річка Сіверський Донець)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Річка Сіверський Донець (Seversky Donets) розташована на півдні Східно-Європейської рівнини. Свій початок річка бере на Середньоросійськоївисочини на висоті понад 200 метрів. Исток знаходиться біля селища Подольха в Білгородській області. Є правою притокою річки Дон. Загальна довжина річки більш +1053 кілометрів. Донець тече по території Російської Федерації і України. Річка перетинає Бєлгородську область, потім тече по Донецькій, Харківській і Луганській областях України. У нижній течії річка тече по Ростовській області Російської Федерації. Басейн річки Сіверський Донець налічує 99,5 тис. Кв. км. У річку впадає приблизно 2494 припливу, середня довжина їх не більше 10 кілометрів. Приблизно 11 приток мають дину понад 100 кілометрів. Головні притоки: Червона, Бахмутка, Айдар, Уди, Калитва, Лугань, Велика Кам'янка, Казенний Торець, Оскол, Жеребець, Глибока, Швидка, Деркул і Кундрюча. У верхів'ях розташовані водосховища Білгородське і Печенізьке. Сіверський Донець має сніговий тип харчування. Приблизно 65 відсотків стоку припадає на талі води, а джерелами харчується 33 відсотки. Лід на річці стоїть з грудня по березень. Орієнтовна товщина крижаного покриву від 0,2 до 0,5 метрів. Повінь на річці починається в другій половині лютого, і триватиме до квітня, вода піднімається на 2-4 метри. У верхів'ях Дінця велика кількість перекатів, порогів, русло річки часто звивається. Долина річки в середній течії досягає ширини від 8 до 10 кілометрів, а в низинах досягає 20-25 кілометрів. У середній течії русло річки Сіверський Донець має ширину від 35 до 70 метрів. У нижній течії в Ростовській області річка тече через Донецький кряж, а потім по вузькій долині з крутими схилами. У пониззі річка судноплавна, русло розширюється до 150-250 метрів. Біля гирла, після міста Усть-Донецьк, річка ділиться на два рукави - Сухий Донець і Сіверський Донець