Народ. Вот задание. Напишите по английски: 5 вопросительных, 5 отрицательных и 5 повествовательных предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
вопросю- hwo are you? what are you doing? whan you cam back? what does it mean? where do you go? ------- отрецю- i am not a student no i don't it's not me you are not my father i don't  know -------
Гость
? Do you get up seven o"clock every day? Does she walk with friends every weekend? Do they speak French? Do you like play computer games? Does he watch film with parents every evening? - She does not watch TV every day I don not speak German They do not know this actor He does not eat pizza I don not not go to dacha every summer + She sometimes reades book I always do my homework They usualy watch hockey He plays with him dog every morning I sometimes play computer