Наспример+He goes to school every day-He does not go to school every day?Does he go to school every dayВин допомагае свойий мами по дому кожного дня.Мы йимо кожного ранку.Вона пише вирши кожного мисяця.Цей текст нада перевесты ...

Наспример +He goes to school every day -He does not go to school every day ?Does he go to school every day Вин допомагае свойий мами по дому кожного дня. Мы йимо кожного ранку.Вона пише вирши кожного мисяця. Цей текст нада перевесты на английську мову и зробыты таке саме як на верху я написала.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He helps his mother every day He doesn't help his mother every day Does he help his mother every day? We eat every morning We don't eat every morning Do we eat every morning? She writes poems every month She doesn't write poems every month Does she write poems every month?