Настоящее 1форма + I go to shool ? Do I go to scool? - I don`t go scool Прошедшее 2 форма + I went to scool ? Did I go to shool ? - I didn`t go shool Нужно составить похожие предложения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I do my homework every day Do you do your homework every day? 2.I did my homework 5 minutes ago Did you do your homework 5 minutes ago? 3.I didn't do my homework yesterday. Didn't you do your homework yesterday?