Найди рифмующиеся слова. Закончи рифмовку.Look at little Miss ... .Wearing a short pink ... .And her cat named ... .Wearing a big pink ...!↓••••••••••••••••••••••••••••••••••• Jess  Masha  Wendy  Pat •• dress  trousers  Sweater...

Найди рифмующиеся слова. Закончи рифмовку. Look at little Miss ... . Wearing a short pink ... . And her cat named ... . Wearing a big pink ...! ↓ •••••••••••••••••••••••••••••••••• • Jess  Masha  Wendy  Pat • • dress  trousers  Sweater   • • Jeff  blouse  hat               • •••••••••••••••••••••••••••••••••
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jess Dress Pat Hat Насколько я поняла, там должны быть лишние слова?