Найди в каждом предложении ошибку и исправь её. Используй зашифрованные слова в скобках. Example: I sleep in my kitchen. bedroom (rmdbeoo)I have breakfast in the bathroom. ________ (tchkien)I watch TV in the garden. _________ (...

Найди в каждом предложении ошибку и исправь её. Используй зашифрованные слова в скобках. Example: I sleep in my kitchen. bedroom (rmdbeoo) I have breakfast in the bathroom. ________ (tchkien) I watch TV in the garden. _________ (vignli moro) I have a shower in the living room. _________ (troboham) I play football in the bedroom. __________ (rdagne) I leave my coat in the dining room. ____________ (lalh)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Kitchen 2. Помочь не могу :( 3. Bathroom 4. Garden 5. Hall
Гость
2)kitchen(кухня)6)hall(холл)