Найдите правильный вариант отрицательной формы данного предложения.They are going to visit museums. A) They are not going to visit museums. B) They are going to not visit museums. C) They not are going to visit museums. D) They...

Найдите правильный вариант отрицательной формы данного предложения.They are going to visit museums. A) They are not going to visit museums. B) They are going to not visit museums. C) They not are going to visit museums. D) They are going not to visit museums. E) They are going to visit not museums.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A) They are not going to visit museums
Гость
А - правильный ответ