Найти и подчеркнуть прил или наречие в предложении. 1 She is a careless driver 2 Susan thinks school exams are difficult 3 They sleep late et night 4 She sings wonderfully 5The giraffe is a tall animal 6 He usually goes to bed ...

Найти и подчеркнуть прил или наречие в предложении. 1 She is a careless driver 2 Susan thinks school exams are difficult 3 They sleep late et night 4 She sings wonderfully 5The giraffe is a tall animal 6 He usually goes to bed early
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 предложение. Careless 2 предложение. Difficult 3 предложение. Wonderfully 4 предложение. Tall 5 предложение. Early