Назви причини періодичних змін умов середовищя: 5-клас Природовединье

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Періодичні зміни умов середовища пов'язані з рухом нашої планети навколо Сонця та навколо своєї осі. Пристосування рослин до періодичних змін умов середовища: Коли змінюються день і ніч, то відповідно змінюються освітлення, температура і вологість повітря. Взимку рослини перебувають у стані спокою. їхні корені не поглинають воду, по стеблу не рухаються речовини. Навесні, коли земна поверхня починає більше отримувати від Сонця світла і тепла, змінюються умови середовища — волога, що є у ґрунті, стає доступною кореням рослин. Рослини починають швидко рости і розвиватись. Улітку вологи, світла і тепла вистачає, щоб продовжували ріст і розвиток рослин. Восени світловий день коротшає, ночі довшають, температура повітря знижується. Вода не може надійти у корені. За таких умов ріст і розвиток рослин уповільнюються, у багатьох із них опадає листя.  Пристосуванням тварин до сезонних змін умов середовища є сплячка, переліт птахів, накопичення під шкірою жиру, поява підшерстку і пуху, зміна забарвлення тощо.