Не понимаю английский. помогите пожалуйста!1.      Употребите глагол из скобок в нужной форме (PastIndefinitePassive) и письменно переведите предложения. ·        (Where / you /born?) ___________________________________·       ...

Не понимаю английский. помогите пожалуйста! 1.      Употребите глагол из скобок в нужной форме (PastIndefinitePassive) и письменно переведите предложения. ·         (Where / you /born?) ___________________________________ ·         ________________________________________________ ·         (I / not / wake up / by the noise.) ___________________________ ·         __________________________________________________ ·         (My car / steal /last week) _____________________________________ ·         ____________________________________________________________ ·         (We / not/ invite / to the party.) ___________________________________ ·         ____________________________________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where were you born? I was not woken up by the noise. My car was stolenl last week. We were not invited to the party.