Не умею читать по английски, помогите пожалуйста, как это должно звучать? When I'm at the zoo, What do I see? Lots of funny animals Looking at me. I see a tall giraffe, Euating from a tree. I see a silly monkey, Laughing at me...

Не умею читать по английски, помогите пожалуйста, как это должно звучать? When I'm at the zoo, What do I see? Lots of funny animals Looking at me. I see a tall giraffe, Euating from a tree. I see a silly monkey, Laughing at me. I see a clever dolphin, Swimming in the sea. I see a little seal, Clapping one,two, three! I see a lazy lizard, Siting in the sun. Isee a big whale, Having lots of fun. I see a baby hippo, Learning how to run. And one crocodile, Crying on its own!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
вэн айм эт зэ зуу вот ду ай сии? (звук И долго тянется)  Лотс оф фанни энималс Лукин эт ми. Ай сии ф тол джираф Итин фром а трии (звук И долго тянется)  ай сии э силли манки лафин эт ми ай сии э клэва дольпхин свиммин ин зэ сии ай сии э литтл сил клэппинг оун,ту, три ай си э лэйзи лизард ситин ин зэ сан ай сии э биг вэйл хэвинглотс оф фан ай сии ф бэби хиппо, лернин хау ту ран. энд ван крокодайл крайин он итс ван