Необходимо написать предложения на английском языке: Дедушка и бабушка смотрят телевизор. Девочка и мальчик делают зарядку. Девочка чистит зубы. Мальчик читает. Ребята играют в шахматы. Девочка танцует.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Grandpa and Grandma watching TV. Girl and boy do exercises. Girl brushing her teeth. The boy reads. Guys playing chess. The girl dances.
Гость
Grandparents(grandfather and  grandmother ) are watching TV. Girl and boy do exercises. Girl brushing her teeth. The boy reads. Guys playing chess. The girl dances.