Нужен маленький рассказ по английскому на тему хобби семьи .нужно сросно 10 предложений.пожайлуста.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My family love to read books.I read story books.My father read adventure books.My mum read fantasy books.And my sister read comics.But i love to read comics too.Like my sister.My mum always read books.But my father never red fantasy books.I like this.