Нужна помощь. 1)Закончи предложения. **************************************************************************** big       small          flyng     shorf      riding a mounfain    bike    long     sunbafhinglovely      having ...

Нужна помощь. 1)Закончи предложения. **************************************************************************** big       small          flyng     shorf      riding a mounfain    bike    long     sunbafhinglovely      having     snowball     fighfs      diving      red     blue      green     yellow     brown     black      orange      pink       jeans   a sweafer       frousers a    dressbananas   ******************************************************************************************  Look  af  the alien! He,s  dot -----------------------eyes.    He,s  dot    a   _______________  mouth.    He,s  dot ____________________  ears and a _________________ nose.   He,s  dot  _________________ hair. He,s wearing________________________. He likes _______________________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Look  at  the alien! He's  got  big blue  eyes. He's  got    a   small   mouth. He's  got   small    ears and a long  nose. He's  got    brown hair. He's wearing  a green sweater and   jeans.  He likes  diving, riding  a  bike  and bananas. :)