Нужно к каждому предложению надо придумать отрицательными и вопросительными. 1.She is swiming now. 2.Sgee getsup at 7 oclock. 3.I get up at 7 oclock

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is she swiming now? She is not swiming now. Does she gets up at 7 o'clock? she does't gets up at 7 o'clock. Do i get up at 7 o'clock? I don't get up at 7 o'clock.