Нужно написать 6 предложений о любимом школьном предмете, на ангийском языке. Мой любимы школьный предмет физкультура! заранее спасибо)
Ответ(ы) на вопрос:
My favorite subject in school is physical education. First, because you don't have to sit still for 45 minutes and listen to what teacher says.Secondly, I love sports! I like to jump, run and compete with other guys. I love football, basketball, swimming! Physical education is necessary, without it it is impossible to live a normal life. If in your life you can do without knowledge of mathematical analysis, without exercising is no. So I'm watching my health and do sports.