Нужно написать - в субботу было солнечно в воскресенье был сильный дождь в понедельник капал слабый дождь во вторник было ясно в среду было очень солнечно в четверг было пасмурно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It  was sunny on Saturday It was a heavy rain on Sunday It was drizzly on Monday It was clear on Tuesday It was  very sunny on Wednesday  It was overcast on Thursday
Гость
lt was sunny on Saturday. On Sunday there was heavy rain. On Monday dripped slight rain. It was clear on Tuesday. It was very sunny on Wednesday. It was cloudy on Thursday.