Нужно поставить предложения в Present Perfect 1) We (just,come) home. 2)They ( already , invite ) her. 3) She ( not,come) yet

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) We have just come home. 2)They have already  invited  her. 3) She has not come yet
Гость
1) We have just come home. - Мы только что пришли домой. 2) They have already invited her. - Они уже пригласили ее. 3) She hasn't come yet. - Она еще не пришла.