Нужно составить вопрос из набора слов 1.Saturdays, do, on, usually, do, you, what? 2. a week, how many, you, usually, tidy up, times, do, your, room? 3. always, breakfast, who, make, you, for? 4. washed, who, yesterday, the dis...

Нужно составить вопрос из набора слов 1.Saturdays, do, on, usually, do, you, what? 2. a week, how many, you, usually, tidy up, times, do, your, room? 3. always, breakfast, who, make, you, for? 4. washed, who, yesterday, the dishes?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What do you usually do on Saturdays?.  2. How many times a week  do you usually tidy up your room? 3. Who always makes breakfast for you? 4. Who washed the dishes yesterday?