Нужно там где стоят точечки вставить что нибудь нужное по смыслу.первые 2 предложения должны быть о школе 1.Among the least important reasons ........ was number one.2.Most of us think that the main reason for going to school i...
Нужно там где стоят точечки вставить что нибудь нужное по смыслу.
первые 2 предложения должны быть о школе
1.Among the least important reasons ........ was number one.
2.Most of us think that the main reason for going to school is ........ .
остальные 2 о школьной форме.
3. Some people belive that ........ is more important.
4. The most popular argument for ....... is ............
Ответ(ы) на вопрос:
3.uniform 4.for school is uniform