Нужно вставить пропущенные местоимения ( MY,HIS,HER,ITS,OUR,YOUR,THEIR. ) 1)ANN HAS A RING .IT IS .... RING 2) WE HAVE A CAR.IT IS .... CAR 3)ANN HAS A TEDDY BEAR . ...TEDDY BEAR IS ON THE CHAIR. 4)RICK AND ALICE HAVE A HOUSE....

Нужно вставить пропущенные местоимения ( MY,HIS,HER,ITS,OUR,YOUR,THEIR. ) 1)ANN HAS A RING .IT IS .... RING 2) WE HAVE A CAR.IT IS .... CAR 3)ANN HAS A TEDDY BEAR . ...TEDDY BEAR IS ON THE CHAIR. 4)RICK AND ALICE HAVE A HOUSE. ...... HOUSE HAS TWO TOWERS 5)IS IT .... DOG JACK ?WHAT IS .... NAME ? 6)MARK HAS A KITE . ... KITE IS IN THE SKY 7)MARK HAS A KITE. ...KITE IS IN THE SKY.
Гость
HER OUR ITS THEIR YOUR.HIS MY
Гость
her our her their your, its his