Нужно вставить слова. А. Something B.Somebody C.Anything D.Anybody E. Nobody 1) .... cooker dinner. I am hungry. 2) There is .... in the bathroom. May be it is a washing machine. 3) .... washed the plates . They are clean. 4) ....

Нужно вставить слова. А. Something B.Somebody C.Anything D.Anybody E. Nobody 1) .... cooker dinner. I am hungry. 2) There is .... in the bathroom. May be it is a washing machine. 3) .... washed the plates . They are clean. 4) .... didn't lay the table. 5)Did you do.... interesting yesterday?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
прости я не знаю вы кто
Гость
1.D 2.A 3.B 4.E 5.C вроде так.