Нужно вставить some или any+ одно из следующих слов: money,air,batteries,chairs,cheese,friend,languages,milk, photographs,problems,shampoo,stamps

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. any shampoo 3 some stamps 4 any languages 5 any photographs 6 some problems 7 any chairs 8 some fresh air 9 any batteries 10 some milk 11 some friends 12 some cheese