Нужно вставить в диалог слова: some, any, much,many. id like.......milk please. how...........do you want? a glass please.have you got any crisps? of course. how..............packets do you want? two please.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I* d like some  milk please. How  much  do you want? A glass please. Have you got any crisps? of course. how many   packets do you want? two please.