О каком времени идет речь. Напишите название 1) Tomorrow, next week 2) Since 1976, for 30 years 3) Every day,always,usually,often 4)Now, at the present moment 5)Ever,never,yet,just,since 6)Yesterday,two days ago, last week

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
future simple,pr.perfect, pr. simple, pr. continious(progresive),5-pr.perfect 6-past simple