Обчисліть суму пяти перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b5=112, а знаменник прогресії q=2

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дано: [latex]b_5=112,\,\,q=2[/latex] Найти:[latex]S_5[/latex]   Решение: Первый член:      [latex]b_1= \frac{b_n}{q^{n-1}} = \frac{b_5}{q^4} =7[/latex] Сумма 5 членов:    [latex]S_n= \left \{ {{ \frac{b_1(1-q^n)}{1-q} ,\,\,\,\,q\neq 1} \atop {nb_1,\,\,\,q=1}} \right. \\ \\ S_5=217[/latex] Ответ: 217