Обезьяна умеет танцывать.The monkey can dance. Can the monkey dance?Yes she can. правильно надо было поставить вопрос и ответить. и еще надо сделать с этим тоже:Девочки умеют петь и мальчики умеют лазить
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Girls can dance. Can the girls dance? Yes, they can. Boys can climb. Can the boys climb? Yes, they can.
Гость
Girls can sing
Can girls sing?
Yes they can
Boys can climb
Can boys climb?
Yes they can