Образовать слова в Past Simple и в Past Continuous: walk find call read have

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Past Simple : (Если будешь задавать вопрос с этими словами, начинай с вспомогательного глагола Did и слова оставляй так, как они есть) Walk - Walked Find - Found Call - Called Read - Read Have - Had Past Continuous : (Перед словами ставишь was - если единственное число, were - если множественное) Walk - Walking Find - Finding Call - Calling Read - Readind Have - Having
Гость
Past Simple Walk -Walked Find - Found Call - Called Read - Read Have - Had Past Continuous Walk - Was/were walking Find - Was/were finding Call - Was/were calling Read -Was/were reading Have - Was/were having