ОБРАЗУЙ 2 СТЕПЕНЬ И 3 СТЕПЕНЬ СРАВНЕНИЯ WONDERFUL LAZY FUNNY KING AMAZING BEAUTIHEL EXCTING TALL SHORT

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
more wonderful, the most wonderful lazier , the laziest funnier, funniest kinger, kingest ( А может это существительное ? Король ) more amazing, the most amazing ( наверно beautiful ) more beautiful, the most beautiful ( наверно exciting) more exciting , the most exciting taller, tallest shorter , shortest Незачто