Образуй формы Past Simple данных глаголов to call, to cut, to steal, to be, to do, to mend, to chase, to want, to arrive, to climb, to walk, to follow,to crash, to pass, to ask,to stop

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Called, cut, stole, was/were, did, mended , chased,  wanted,  arrived, to climb, walked,  followed, crashed,  passed, asked, stoped.