Образуйте от данных слов Present Perfect teach buy leave arrange take give choose wash climb drink travel ask write read count be sleep live see hear feed Заранее спасибо!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
have/has taught have/has bought have/has left have/has arranged have/has taken have/has given have/has  chosen have/has washed have/has climbed have/has drunk have/has travelled have/has asked have/has written have/has read have/has counted have/has been have/has slept have/has lived have/has seen have/has heard have/has fed has ставится только в местоимениях he she it