Образуйте от прилагательных,стоящих в столбиках,сравнительную или превосходную степень,в зависимости от смысла: 1)Iron is (useful) than any other metal. 2)It's (late) than I thought. 3)Elbrus is (high) peak in the Caucasian mou...

Образуйте от прилагательных,стоящих в столбиках,сравнительную или превосходную степень,в зависимости от смысла: 1)Iron is (useful) than any other metal. 2)It's (late) than I thought. 3)Elbrus is (high) peak in the Caucasian mountains. 4)His plan is (practical) of all. 5)The car seems (bad) than yesterday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 more useful 2 later 3 the highest 4 the most practical 5 worse