Образуйте словосочетания, соединив слова из двух колонок 1. a maiden 2. a mother’s 3. marriage 4. honeymoon 5. generation 6. cold 7. dressing 8. soft 9. cooker 10. expect 11. crammed with 12. first 13. take-away 14. wire...

Образуйте словосочетания, соединив слова из двух колонок 1. a maiden 2. a mother’s 3. marriage 4. honeymoon 5. generation 6. cold 7. dressing 8. soft 9. cooker 10. expect 11. crammed with 12. first 13. take-away 14. wire a) drink b) a baby c) hood d) boy e) furniture f) name g) course h) food i) basket j) trip k) table l) gap m) by convenience n) tap
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. a maiden f) name 2. a mother’s d) boy 3. marriage m) by convenience 4. honeymoon j) trip 5. generation l) gap 6. cold n) tap 7. dressing k) table 8. soft a) drink 9. cooker c) hood 10. expect b) a baby 11. crammed with e) furniture 12. first g) course 13. take-away h) food 14. wire i) basket