Образуйте сравнительную и превосходную степени следующих прилагательных и наречий: Simply, single, well, municipal, professional, formally, commonly, international, locally, red

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Simply-more simply-most simply; single-more single-the most single; well-better-best; municipal-more municipal-the most municipal; professional-more professional-the most professional; formally-more formally-most formally; commonly-more commonly-most commonly; international-more international-the most international; locally-more locally-most locally; red-redder-the reddest.