Образуйте Степени сравнения прилагательных Large,hot,much,big,good,little,long,bad

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Large - larger, the largest. Hot - hotter, the hottest. Much - more, the most. Big - bigger, the biggest. Good - better, the best. Little - less, the least. Long - longer, the longest.  Bad - worse, the worst. Извиняюсь за задержку(
Гость
larger the largest hotter the hottest more the most bigger the biggest better the best less least longer the longest worse the worst