ОБВЕДИТЕ ПРАВИЛЬНЫЙ ВАРИАНТ. ПОМОГИТЕ PLEASE. УМАЛЯЮ.

Гость
1) was; best 2) was; most beautiful 3) was; busy 4) lives; knows; send 5) was; lived
Гость
1)were, Better 2) was, more 3)is, bbusy 4) lives, know, send 5) is, lives