ОЧЕНЬ НУЖНО! ПОМОГИТЕ ПОМОГИТЕ ПОМОГИТЕ! ДАЮ 15 б! СПАСИБО ЗАРАНИЕ! ВЫПОЛНИТЬ НАДО 4 НОМЕР, НО ЕГО МОЖНО ВЫПОЛНИТЬ ТОЛЬКО С ПОМОЩЬЮ ТЕКСТА (1,2 фотка).

Гость
1. (этого нет в тексте, возможно есть в аудиозаписи) 2. false. James is Betsey's husband. 3. true 4. false. Mark is fourtheen (Rosy is 17 and Mark is 3 years younger). 5. false. James has a small bed in his office, so he sleeps there.  6. false. Only Mark is a footbal player.  7. false. November is a Christmas time in London. 8. false. Mark is there, but it isn't mean Salisbury Plain is an interesting place. 9. true