ОЧЕНЬ ВАС ПРОШУ ПОМОГИТЕ!) За место точек,надо поставить что-то одно из ниже перечисленых(do,does,is,are,have,has). 1.What...the weather like today? 2.What languages...you speak? 3.....you like science Fiction? 4.What...your fa...

ОЧЕНЬ ВАС ПРОШУ ПОМОГИТЕ!) За место точек,надо поставить что-то одно из ниже перечисленых(do,does,is,are,have,has). 1.What...the weather like today? 2.What languages...you speak? 3.....you like science Fiction? 4.What...your favourite pop group? 5.What bike..she got? 6.How many apples..you got? 7.What subject...you like best? 8.Where...the capital of your country? 9.....you know what time it..? 10.How for...london from liverpool?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1is 2do 3do 4is 5has 6have 7do 8is 9do.is 10is