Однокоренные слова к словам "птушыны", "пралеска", "дыхае", "зямля".

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
птушыны - птушка, птушнiк, птушкавод, птушкаводства, птушачка пралеска - лес, лясны, пералесак, ляснiчы, узлесак, ляснiцтва, бязлесы, лясiстасць, лесавiк дыхае - дыханне, удых, выдых, уздых, удыхнуць, выдыхнуць, уздыхнуть, подых, дыхальны зямля - земляробства, землятрус, зямельны, зямлiца, зямелька, земляроб