Оксиды азота N20. NO. NO2. NO3 1. Физические свойства 2.Строение 3.Химические свойства а)об?

Оксиды азота N20. NO. NO2. NO3 1. Физические свойства 2.Строение 3.Химические свойства а)об??ие б)спецефические 4.Получение 5.Применения
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 N2O-Іноді його можуть називати оксонитридом азоту, оксидом діазота, закисом азоту або звеселяючим газом. Властивості:у  звичайних умовах представлений безбарвним газом, мають солодкуватий запах. Його можуть розчиняти :вода, етанол, ефір і сірчана кислота. Якщо  його нагріти до кімнатної температури під тиском 40 атмосфер, він згущується до безбарвної рідини.  розкладається під час нагрівання і показує себе в реакціях як відновник.  Цей оксид утворюється, коли нагрівають сухий нітрат амонію. Інший спосіб його отримання - термічне розкладання суміші "сульфамінова + азотна кислота". Використовується як засіб для інгаляційного наркозу, харчова промисловість знає цей оксид як добавку E942. З його допомогою також покращують технічні характеристики двигунів внутрішнього згоряння , NO-Зустрічається під назвами монооксиду азоту. При нормальних умовах має вигляд безбарвного газу, який погано розчиняється у воді. у твердому і рідкому станах ця речовина має блакитний колір. Даний оксид може окислюватися киснем повітря. Його досить просто отримати, для цього потрібно нагріти до 1200-1300оС суміш азоту і кисню. В лабораторних умовах він утворюється відразу за кількома дослідах: Реакція міді і 30%-ного розчину азотної кислоти. Взаємодія хлориду заліза, нітриту натрію і соляної кислоти. Реакція азотистої і йодидної кислот. Це одна з речовин, з яких отримують азотну кислоту.   NO2- його можуть називати діоксидом азоту або бурим газом. Останнім ,назва відповідає одному з його властивостей. Адже цей оксид має вигляд або червоно-бурого газу, або жовтуватої рідини. Йому притаманна висока хімічна активність. Даний оксид одержують при взаємодії азотної кислоти і міді, а також під час термічного розкладання нітрату свинцю. З допомогою нього виробляють сірчану і азотну кислоти, окислюють рідке ракетне паливо і сумішеві вибухові речовини  , NO3-селітра,використовують у господартві та як вибухову рчовину.