Олександр Македонський був сильною духом та рішучою людиною,тому що...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Що дізнаємося з історичних джерел про зовнішність та характер Александра Македонського?«Ще хлопчиком Александр виявив велику стриманість: хоч і мав він запальну й непогамовну вдачу, але був байдужий до тілесних утіх і віддавався їм дуже помірковано. Не ганявся він за будь-якою славою й не шукав її абиде, на відміну від Філіппа, який хизувався своїм хистом красномовства і на монетах увічнював перемоги своїх колісниць на перегонах в Олімпії. Тим-то Александр, коли друзі запитали його, чи не хоче він узяти участь у змаганнях з бігу на Олімпійських іграх (а. бігав він швидко), відповів: “Так, якщо тільки моїми суперниками будуть царі”....Щоразу, коли приходило повідомлення про те, що Філіпп завоював якесь відоме місто або здобув велику перемогу, Александр слухав це без радості, нарікаючи: “Хлопці, мій батько встигне все захопити, так що не залишить мені з вами ніякої змоги здійснити великий і блискучий подвиг”. Він мріяв не про втіхи й багатство, а про доблесть і славу, вважаючи: що більше одержить від батька в спадщину, то менше залишиться зробити йому самому. Александр Македонський. Портрет роботи Лісіппа. «Зовнішній вигляд Александра найдостовірніше передають статуї, виконані Лісіппом. Був це єдиний скульптор, якого цар уважав гідним творити його зображення. Цей художник зумів точно відтворити те, що згодом наслідувало багато наступників і друзів Александра, - легкий нахил шиї ліворуч і лагідність погляду» (Плутарх).• Порівняйте скульптурний портрет та словесний опис зовнішнього вигляду Александра Великого....Окрім того, Александр від природи любив літературу й багато читав. Він говорив, що читання “Іліади” - це засіб виховати в собі військову доблесть. Примірник видання, виправленого Аристотелем і відомого під назвою “Іліада в скриньці”, Александр завжди мав при собі і клав разом із кинджалом під подушку... Александр захоплювався Аристотелем і навіть любив його не менш ніж свого батька, бо, як сам казав, одному він завдячує своїм життям, а другому - відчуттям краси життя...Коли Александр зайняв Фрігію з містом Гордієм, він побачив тут славнозвісну колісницю, дишло якої було з’єднано з ярмом вузлом, і почув переказ про те, що хто цей вузол розв’яже, той стане володарем світу. Оскільки кінці вузла були сховані, а сам вузол дуже заплутаний, Александр розрубав його мечем» (Плутарх).Визначте, що в джерелі свідчить про освіченість Александра. Які фрагменти повідомляють про те, що Александр був сильною духом, сміливою та честолюбною людиною? Чи вплинули чесноти Александра Македонського на хід історії?Звідки походить вислів гордіїв вузол? Чому вислів розрубати гордіїв вузол уживається в значенні «розв’язати складний клубок обставин швидко й несподіваним способом»?Працюймо самостійно.Завдання 1.Скориставшись наведеними джерелами, аргументуйте твердження, навівши приклади.Александр Македонський...1. Був сміливою та честолюбною людиною, адже...2. Мав добру освіту та виховання, свідченням чого є...3. Був сильною духом та рішучою людиною, що виявлялося в...