Он делает уроки сейчас. как перевести преобразовать в отрицательные They work at school He feeds the pet every day we are reading now найти ошибку и преобразовать в вопрос we are work now my mother go shopping every day he fix...

Он делает уроки сейчас. как перевести преобразовать в отрицательные They work at school He feeds the pet every day we are reading now найти ошибку и преобразовать в вопрос we are work now my mother go shopping every day he fix a table now he is drinking tea now we is working now swhe work at school он делает уроки сейчас. he making home work now/ так?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
he is doing homework They don*t  work at school He doesn*t  feeds the pet every day we are not  reading now
Гость
найти ошибку we are working now my mother goes shopping every day he fixing a table now we are working now she works at school вроде так