Он помогает папе сейчас. Моя мама работает в офисе. Поставить в нужное время (Present Simple\Progressive) и в отрицательную и вопросительную форму . Спасибо.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is helping his father now Is he helping hiw father now? He isn*t helping his father now My mother works in the office Does your mother work in the office? My mother doesn*t work in the office