One busy Housewife to sweep up the floor . Two busy Housewives to polish the door . Three busy Housewives to wash all the socks . Four busy Housewives to wind up the clocks . Five busy Housewives to cook dinner too . six busy...

One busy Housewife to sweep up the floor . Two busy Housewives to polish the door . Three busy Housewives to wash all the socks . Four busy Housewives to wind up the clocks . Five busy Housewives to cook dinner too . six busy Housewives with nothing left to do .ПОМОГИТЕ ПОЖ..КАК ПЕРЕВОД НА АНГЛИСКОМ.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Один занят домохозяйка, чтобы подмести пол .Две женщины в польских дверь .Три занятые домохозяйки, чтобы постирать все носки .Четыре занятые домохозяйки, чтобы завести часы . Пять занятых домохозяек тоже готовить ужин . шесть занятых домохозяек, которым нечего делать .