Опишите любое изобретение на английском языке,чтобы было понятно о каком изобретений идет речь .В интернете нету

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In our world there are many gadgets. In my opinion, mobile phones are the most convenient. We can send messages, save photos and listen to music. But sometimes it may be dangerous. First of all, our eyesight is getting lower with every new day. Secondly, we may become addicted to our mobile phones. It is frightening. So, I try to use my gadget when i need it.