Определить функцию инфинитива. I dont even have a dress TO WEAR. Its time TO LEAVE. I have something TO TELL you. We should find a hotel TO STAY in, Wait a minute! I have some luggage TO COLLECT from the baggage reclaim.

Гость
В данных предложениях инфинитив используется в функции определения ( после определяемого слова ).