Определите, к какому виду делового документа относится представленный отрывок Thank you for your letter of 26 June sending us samples of cotton prints. We find both the quality and prices satisfactory and are pleased to give yo...

Определите, к какому виду делового документа относится представленный отрывок Thank you for your letter of 26 June sending us samples of cotton prints. We find both the quality and prices satisfactory and are pleased to give you an order for the following items on the understanding that they are supplied from stock at the prices named. inquiry letter order letter letter of complaint
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It's an order letter: - деловое письмо-заказ Благодарим Вас за Ваше письмо от 26 июня с образцами рисунков для хлопчатобумажных тканей. Мы находим и качество и цену удовлетворительными и рады заказать следующие изделия, если  они будут поставляться со склада по указанным ценам.