Определите степени сравнения прилагательных: vocational, academic, technical, trasitional.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Номинальная: vocational, academic, technical, trasitionalmore vocational. Сравнительная: more academic, more technical, more trasitional. Превосходная: the most vocational, the most academic, the most technical, the most trasitional.